Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
toyota wyprzedaz

Aktualności

Nie mogli zagłosować przez internet na projekty KBO. Dwa zawiadomienia trafiły do prokuratury

2017-09-13 07:09:00
Nie mogli zagłosować przez internet na projekty KBO. Dwa zawiadomienia trafiły do prokuratury

Dwa zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa wpłynęły do Prokuratury Rejonowej w Koninie. Pod jednym z nich podpisało się pięć osób, które uważają, że ktoś bezprawnie wykorzystał ich numery PESEL podczas głosowania na projekty w ramach Konińskiego Budżetu Obywatelskiego 2018.

– Sygnały o tym, że osoby nie mogą zagłosować przez internet na projekty w ramach KBO 2018, docierały do urzędu od minionego czwartku – mówi Aldona Rychlińska, zastępca kierownika biura prezydenta i jednocześnie wiceprzewodnicząca miejskiej komisji wyborczej KBO. – Zobaczyły na ekranie komunikat, że ten numer PESEL został wykorzystany w głosowaniu na komputerze o określonym numerze IP.

Dowiedziały się w magistracie, że sprawę mogą zgłosić do organów ścigania. Tak zrobiły. Policja odebrała takie sygnały, ale nikt ze zgłaszających nie złożył oficjalnego zawiadomienia. Takie natomiast, o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w trakcie głosowania na KBO, wpłynęły do Prokuratury Rejonowej w Koninie. Jedno z nich podpisało pięć osób, drugie jedna.

Dziś w konińskim magistracie zaplanowana jest konferencja, podczas której zostaną zaprezentowane oficjalne wyniki w czwartej edycji KBO. Czy nie zejdą one na drugi plan po sygnałach o bezprawnym wykorzystywaniu numerów PESEL? Pytań jest sporo.

Marcin Szafrański

Podziel się

Komentarze

Autor:
Treść komentarza:

Wybierz obrazek na którym narysowany jest dom:
Sonda

W jaki sposób chronisz się przed grypą?
Unikam miejsc publicznych
Zażywam profilaktycznie leki
Jem czosnek
Piję herbatę z cytryną, miodem i imbirem
Zaszczepiłem się przeciw grypie
Odpowiednio się ubieram
)

Jesteśmy na: