Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
toyota wyprzedaz

Aktualności

Tak wygląda nowy zegar, który stanie w centrum Konina. Ile będzie kosztował?

2017-05-19 14:59:31
Tak wygląda nowy zegar, który stanie w centrum Konina. Ile będzie kosztował?

Były trzy propozycje do wyboru. Ostatecznie urzędnicy wybrali taką, jaką prezentujemy na zdjęciu. Taki zegar już wkrótce pojawi się przed dawnymi Domami Towarowymi „Centrum”.

W styczniu tego roku z centrum Konina zniknął zegar, który był własnością prywatną. Przedstawiciele miasta zapowiedzieli wtedy, że w tym miejscu pojawi się nowe urządzenie.

Urzędnicy mieli trzy propozycje do wyboru. Jedna wersja to był napis Konin, w który wkomponowany był zegar. Druga koncepcja trochę przypominała zegar, który wcześniej stał w tym miejscu, tyle że wykonany był z połyskującego materiału. Ostatecznie zwyciężyła trzecia koncepcja, czyli ośmiometrowa metalowa konstrukcja z czterema zegarami na szczycie. – Dzisiaj na posiedzeniu kierownictwa została podjęta decyzja w tej sprawie – informuje Józef Nowicki, prezydent Konina. – Wydaje mi się, że to bardzo ciekawa propozycja.

Za realizację tego przedsięwzięcia odpowiada Zarząd Dróg Miejskich w Koninie. Nowy zegar ma kosztować około 160 tysięcy złotych. Jest to gotowa konstrukcja, więc niewykluczone, że podobną albo taką samą można będzie spotkać w innym mieście.

Marcin Szafrański

Podziel się

Komentarze

Autor:
Treść komentarza:

Wybierz obrazek na którym narysowany jest dom:
Obywatel
A można było z tego zrobić świetną akcję dla zaktywizowania mieszkańców i zorganizować głosowanie, przedstawić propozycje, pokazać że koninianie też mogą współdecydować. A tak na wysokich stołkach zapadła decyzja i mamy. Połyskliwa stal była modna 15 lat temu. Albo dać wykonać to rzeźbiarzowi. Za 160 tysięcy na pewno jakiś artysta metaloplastyk stworzyłby wyjątkowe dzieło.
EU
Mogą w łatwy sposób wchodzić na niego dzieci - chyba nikt o tym nie pomyślał...
Damian
fotka po prawej, to nie wizualizacja, ale jakaś już istniejąca realizacja? czyli znowu dostajemy coś, co już gdzieś stoi - taniej, bo ktoś zapłacił za projekt :) no, nie ma to, jak gospodarność :)
Andrzej
Jak.ma się kredyty do spłaty to się się szasta szmalem.
No super
Bardzo ładny!
Red is Bad‎
CZERWONY BARON, powinien złożyć zamówienie w szkole górniczej i zegar zostałby wykonany jako praca dyplomowa. Koszt około 20 tysięcy złotych. Nie jego pieniądze, więc wybrali drogo, a mieszkańcy zapłacą.
Sylwia
Piekny

Sonda

Czy rozpocząłeś już prace na działce, w ogródku lub na balkonie?
Tak
Nie
Dopiero kupuję nasiona i sadzonki
Nie mam na to czasu
Jest jeszcze za wcześnie
Mam już wszystko uporządkowane
)

Jesteśmy na: