Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
Remedia

Aktualności

Tak wygląda nowy zegar, który stanie w centrum Konina. Ile będzie kosztował?

2017-05-19 14:59:31
Tak wygląda nowy zegar, który stanie w centrum Konina. Ile będzie kosztował?

Były trzy propozycje do wyboru. Ostatecznie urzędnicy wybrali taką, jaką prezentujemy na zdjęciu. Taki zegar już wkrótce pojawi się przed dawnymi Domami Towarowymi „Centrum”.

W styczniu tego roku z centrum Konina zniknął zegar, który był własnością prywatną. Przedstawiciele miasta zapowiedzieli wtedy, że w tym miejscu pojawi się nowe urządzenie.

Urzędnicy mieli trzy propozycje do wyboru. Jedna wersja to był napis Konin, w który wkomponowany był zegar. Druga koncepcja trochę przypominała zegar, który wcześniej stał w tym miejscu, tyle że wykonany był z połyskującego materiału. Ostatecznie zwyciężyła trzecia koncepcja, czyli ośmiometrowa metalowa konstrukcja z czterema zegarami na szczycie. – Dzisiaj na posiedzeniu kierownictwa została podjęta decyzja w tej sprawie – informuje Józef Nowicki, prezydent Konina. – Wydaje mi się, że to bardzo ciekawa propozycja.

Za realizację tego przedsięwzięcia odpowiada Zarząd Dróg Miejskich w Koninie. Nowy zegar ma kosztować około 160 tysięcy złotych. Jest to gotowa konstrukcja, więc niewykluczone, że podobną albo taką samą można będzie spotkać w innym mieście.

Marcin Szafrański

Podziel się

Komentarze

Autor:
Treść komentarza:

Wybierz obrazek na którym narysowany jest dom:
Obywatel
A można było z tego zrobić świetną akcję dla zaktywizowania mieszkańców i zorganizować głosowanie, przedstawić propozycje, pokazać że koninianie też mogą współdecydować. A tak na wysokich stołkach zapadła decyzja i mamy. Połyskliwa stal była modna 15 lat temu. Albo dać wykonać to rzeźbiarzowi. Za 160 tysięcy na pewno jakiś artysta metaloplastyk stworzyłby wyjątkowe dzieło.
EU
Mogą w łatwy sposób wchodzić na niego dzieci - chyba nikt o tym nie pomyślał...
Damian
fotka po prawej, to nie wizualizacja, ale jakaś już istniejąca realizacja? czyli znowu dostajemy coś, co już gdzieś stoi - taniej, bo ktoś zapłacił za projekt :) no, nie ma to, jak gospodarność :)
Andrzej
Jak.ma się kredyty do spłaty to się się szasta szmalem.
No super
Bardzo ładny!
Red is Bad‎
CZERWONY BARON, powinien złożyć zamówienie w szkole górniczej i zegar zostałby wykonany jako praca dyplomowa. Koszt około 20 tysięcy złotych. Nie jego pieniądze, więc wybrali drogo, a mieszkańcy zapłacą.
Sylwia
Piekny

Sonda

Czy szczepisz się przeciwko grypie?
Tak
Nie
Zawsze robię to na początku sezonu
Nie, bo źle się wtedy czuję
Robię to od lat
Boję się szczepień
)

Jesteśmy na: