Start z historycznym sukcesem. Koninianie na szóstym miejscu w II lidze

2017-04-30 21:43:56

Zwycięstwo w ostatnim meczu sezonu dało konińskiemu Startowi historyczne, szóste miejsce w drugiej lidze. Zawodnicy trenera Marka Salzmana pokonali w Lubinie rezerwy Zagłębia 28:22 (16:7).
Ekipa z Konina już po kwadransie prowadziła 8:3. Na przerwę nasi szczypiorniści schodzili z przewagą dziewięciu bramek. Po zmianie stron koniński szkoleniowiec wpuścił na boisko kilku rezerwowych graczy. Większość z nich choć raz wpisała się na listę strzelców. Nie zabrakło na niej także naszego bramkarza, Jakuba Kujawińskiego. Dzięki tej wygranej Start zajął historyczne, szóste miejsce w II lidze. Tak dobry wynik to m.in. efekt boiskowej współpracy bardziej doświadczonych zawodników z utalentowaną młodzieżą. Koninianie mogli być nawet na piątej lokacie, ale w ostatniej serii meczów swe spotkanie wygrała Sparta Oborniki Wielkopolskie. Ta drużyna zgromadziła w całym sezonie tyle samo punktów co Start (29), ale posiada lepszy bilans bramkowy. Koninianie rzecz jasna zostają w drugiej lidze. Teraz czeka ich kilka miesięcy przerwy. Do gry powrócą na jesieni.