Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
Toyota za i przeciw

Aktualności

6,5 miliona złotych dotacji na budowę ciepłowni geotermalnej? Na liście z pozytywnym wynikiem

2017-04-21 13:23:16
6,5 miliona złotych dotacji na budowę ciepłowni geotermalnej? Na liście z pozytywnym wynikiem

Jest duża szansa, że Konin otrzyma 6,5 miliona złotych dotacji z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na budowę ciepłowni geotermalnej na wyspie Pociejewo. Całość tej inwestycji to około 30 milionów. Skąd miasto zdobędzie pozostałą część pieniędzy?

– Jesteśmy na liście projektów z pozytywnym wynikiem z oceny formalnej w zakresie dotacji na budowę ciepłowni geotermalnej – mówi Stanisław Jarecki, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Koninie. – Wychodzi, że w ramach tego wsparcia powinniśmy otrzymać 6,5 miliona złotych.

Otrzymanie tej dotacji pozwala wystąpić do NFOŚiGW o pożyczkę na preferencyjnych warunkach. – Staramy się o nią – dodaje prezes Jarecki. – Musimy wygospodarować też środki własne. Na ten moment nie będę zdradzał, w jaki sposób, natomiast całość inwestycji zawiera się w granicach 30 milionów.

Pożyczka to 14-15 milionów złotych. Żeby więc zrealizować to przedsięwzięcie, trzeba mieć około 10 milionów własnych środków.

Jeśli będą pieniądze i uda się dopiąć wszystkie formalności, budowa ciepłowni geotermalnej prowadzona byłaby w 2018 roku, a ruszyła z początkiem 2019.

Marcin Szafrański

Podziel się

Komentarze

Autor:
Treść komentarza:

Wybierz obrazek na którym narysowany jest dom:
Hmm
Ciekawe kto te 14-15 mln spłaci , a kto zarobi :)

Sonda

Czy rozpocząłeś już prace na działce, w ogródku lub na balkonie?
Tak
Nie
Dopiero kupuję nasiona i sadzonki
Nie mam na to czasu
Jest jeszcze za wcześnie
Mam już wszystko uporządkowane
)

Jesteśmy na: