Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
Toyota za i przeciw

Aktualności

Nowe nazwy ulic i numeracja. W Wilczogórze mieszkańców czekają zmiany i koszty

2017-02-17 13:40:00
Nowe nazwy ulic i numeracja. W Wilczogórze mieszkańców czekają zmiany i koszty

W Urzędzie Gminy w Wilczynie ruszyła procedura wprowadzenia nowych nazw ulic w miejscowości Wilczogóra. Od wczoraj aż do 14 kwietnia mieszkańcy mogą zgłaszać swoje propozycje nazw ulic, jak również uwagi co do ich przebiegu i długości.

Razem ze zmianami nazw ulic, zmienią się też numeracje domów i posesji. – Problem zmiany numeracji porządkowej budynków istnieje w gminie od lat i narasta w związku ze zwiększająca się liczbą domów. Ciągły i dynamiczny rozwój gminy Wilczyn zmusza do przeprowadzenia niełatwej operacji zmierzającej do uporządkowania numeracji – wyjaśnia wójt Grzegorz Skowroński. Powodem jest ciągle rozwijająca się zabudowa jednorodzinna, przekształcania gruntów dotychczas rolniczych w tereny przeznaczone pod zabudowę mieszkaniową czy powstawanie nowych działek ewidencyjnych. Doszło do tego, że obok posesji numer 61 znajduje się dom z numerem 218.

Ta skomplikowana operacja wymaga finansowego zaangażowania ze strony gminy, ale tez nie jest łatwa dla mieszkańców. Ich czeka wymiana prawa jazdy, dowodów rejestracyjnych, rejestracji działalności gospodarczej itp. Niestety nie da się jej uniknąć. Jak mówi wójt, coraz częstsze są przypadki, że do domów nie mogą trafić służby, od których zależy bezpieczeństwo mieszkańców - pogotowie, straż pożarna, policja. – Zdajemy sobie sprawę, że mieszkańcy będą zmuszeni wykonać pewne czynności i ponieść opłaty, jednak jest to dla dobra całej społeczności gminy – dodaje wójt.

Od 16 lutego do 14 kwietnia mieszkańcy Wilczogóry mogą zgłaszać swoje propozycje nazw dla ulic, ich przebieg i długość. Mogą to robić pisemnie na adres na Urzędu Gminy lub na adres mailowy gmina@wilczyn.pl. Decyzję o ostatecznym nazewnictwie podejmie jednak Rada Gminy Wilczyn.

Nowe nazwy ulic i numeracja. W Wilczogórze mieszkańców czekają zmiany i koszty
Nowe nazwy ulic i numeracja. W Wilczogórze mieszkańców czekają zmiany i koszty
Olga Boksa

Podziel się

Komentarze

Autor:
Treść komentarza:

Wybierz obrazek na którym narysowany jest dom:
Sonda

Czy rozpocząłeś już prace na działce, w ogródku lub na balkonie?
Tak
Nie
Dopiero kupuję nasiona i sadzonki
Nie mam na to czasu
Jest jeszcze za wcześnie
Mam już wszystko uporządkowane
)

Jesteśmy na: