Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
Remedia

Aktualności

Wielkopolska wieś coraz piękniejsza. Wnioski można składać do 6 marca

2017-02-17 11:15:31
Wielkopolska wieś coraz piękniejsza. Wnioski można składać do 6 marca

Trwa nabór do siódmej edycji samorządowego konkursu „Pięknieje wielkopolska wieś”. Wioski o dofinansowanie projektów wraz z załącznikami w wersji papierowej należy składać w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu do 6 marca 2017 r. do godz. 15:30. Dofinansowanie można otrzymać zarówno na przykład na budowę i remonty wiejskich świetlic, zieleńców czy placów zabaw, ale również na organizację lokalnych imprez i upamiętnianie wydarzeń. Kwota wsparcia jednego projektu wynosi nawet 30 tysięcy złotych.

Celem konkursu jest przede wszystkim aktywizacja mieszkańców obszarów wiejskich na poziomie sołectw. Laureaci uzyskują dofinansowanie dla niewielkich projektów, w tym inwestycyjnych, służących zagospodarowaniu przestrzeni publicznej na wsi, odtwarzaniu dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego oraz kultywowaniu tradycji społeczności lokalnych. Wsparcie kierowane jest do sołectw, ale środki na dofinansowanie projektów wyłonionych w ramach konkursu otrzymuje gmina. Dotąd w programie jest już ponad 1.800 sołectw ze 183 wielkopolskich gmin. To pokazuje jak dużym zainteresowaniem cieszy się ten konkurs. W tym roku zwiększyliśmy pulę pieniędzy na VII edycję konkursu. Rok temu było to 2.500.000 złotych, aktualnie 3.250.000 złotychpowiedział Krzysztof Grabowski, wicemarszałek województwa wielkopolskiego.

Aby wziąć udział w konkursie gmina musi złożyć wniosek lub wnioski (maksymalnie 3) o dofinansowanie projektów planowanych do realizacji w sołectwach uczestniczących w programie „Wielkopolska Odnowa Wsi 2013-2020”. Sołectwo musi być uczestnikiem programu na dzień składania wniosku. Lista sołectw uczestniczących w programie publikowana jest na stronach internetowych: www.umww.pl (podstrona Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Wsi) oraz www.wow.umww.pl. Poziom pomocy finansowej wynosi maksymalnie 70 proc. kosztów kwalifikowalnych projektu, jednak nie mniej niż 10.000 zł i nie więcej niż 30.000. zł dla pojedynczego projektu.

Wnioski o dofinansowanie projektów wraz z załącznikami w wersji papierowej należy składać w terminie do 6 marca 2017 r. do godz. 15:30, osobiście lub za pośrednictwem poczty bądź kuriera w godzinach pracy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu, w siedzibie Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Wsi, przy al. Niepodległości 34, 61-714 Poznań, w zaklejonej kopercie z dopiskiem „Pięknieje wielkopolska wieś”. Wnioski o dofinansowanie należy także przesłać w wersji elektronicznej (w formacie PDF) na adres odnowawsi@umww.pl, załączając w treści e-maila oświadczenie, że treść przesłanego drogą elektroniczną wniosku jest tożsama z wnioskiem złożonym w wersji papierowej.

Na zdjęciach otwarcie projektu „Nasze siedlisko to w Piątku Małym boisko”.

Wielkopolska wieś coraz piękniejsza. Wnioski można składać do 6 marca
Wielkopolska wieś coraz piękniejsza. Wnioski można składać do 6 marca
Wielkopolska wieś coraz piękniejsza. Wnioski można składać do 6 marca
Milena Fabisiak

Podziel się

Komentarze

Autor:
Treść komentarza:

Wybierz obrazek na którym narysowany jest dom:
efdgf465
za 30 tyś place zabaw lub siłownie plenerowe warto pisać

Sonda

Czy szczepisz się przeciwko grypie?
Tak
Nie
Zawsze robię to na początku sezonu
Nie, bo źle się wtedy czuję
Robię to od lat
Boję się szczepień
)

Jesteśmy na: