Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
toyota wyprzedaz

Aktualności

Radni przegłosowali projekt sieci szkół. Utworzenie VII LO najbardziej kontrowersyjne

2017-02-16 17:08:09
Radni przegłosowali projekt sieci szkół. Utworzenie VII LO najbardziej kontrowersyjne

Konińscy radni przegłosowali uchwały dotyczące dostosowana sieci szkół do nowych realiów oświatowych. Byli niemal jednomyślni. Pojawiły się jednak głosy, że przekształcenie Gimnazjum nr 3 w VII LO będzie zbyt kosztowne.

Podczas dzisiejszej sesji radni poprali wstępny projekt dotyczący nowej sieci konińskich szkół. Uchwały w tej sprawie wynikają z konieczności przeprowadzenia reformy oświatowej. Już od 1 września 2017 roku gimnazja zostaną zlikwidowane. Powstaną 8-letnie szkoły podstawowe, 4-letnie licea, 5-letnie technika oraz szkoły branżowe pierwszego i drugiego stopnia.

Do 31 marca radni muszą podjąć ostateczne decyzje dotyczące sieci szkół. Dziś przegłosowali uchwałę intencyjną w tej sprawie. Przypomnijmy, że plan zakłada, że Gimnazjum nr 1 zostanie włączone do Szkoły Podstawowej nr 1, Gimnazjum nr 2 do Szkoły Podstawowej nr 15, a Gimnazjum nr 5 do Szkoły Podstawowej nr 12. Gimnazjum nr 3 zostanie przekształcone w VII Liceum Ogólnokształcące, a Gimnazjum nr 6 zostanie włączone do V Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Górniczo-Energetycznych. Gimnazjum nr 7 zostanie natomiast przekształcone w Szkołę Podstawową nr 7. Zmiany najmniej odczuwalne będą dla Gimnazjum nr 4, które jest już częścią Zespołu Szkół i z mocy prawa przekształci się w Szkołę Podstawową nr 10.

Najwięcej wątpliwości miał radny Tomasz Nowak, który twierdził, że przekształcenie Gimnazjum nr 3 w VII LO będzie zbyt kosztowne. – Siódme liceum jest potrzebne. W 2019 roku w szkołach średnich spotkają się absolwenci gimnazjów i klas ósmych szkół podstawowych. To będzie wyzwanie dla nas – wyjaśniał prezydent Józef Nowicki.

Uchwały podjęte podczas dzisiejszej sesji trafią do kuratorium. Jeśli uzyskają pozytywną opinię, zostaną ponownie przedstawione radnym, a ci ostatecznie zdecydują o kształcie oświaty.

Izabela Gorzelańczyk-Nowak

Podziel się

Komentarze

Autor:
Treść komentarza:

Wybierz obrazek na którym narysowany jest dom:
Sonda

Czy rozpocząłeś już prace na działce, w ogródku lub na balkonie?
Tak
Nie
Dopiero kupuję nasiona i sadzonki
Nie mam na to czasu
Jest jeszcze za wcześnie
Mam już wszystko uporządkowane
)

Jesteśmy na: