Doskonały występ konińskich szablistów. Przywieźli z Warszawy pięć medali

2018-03-26 11:46:03

To był najlepszy występ szablistów Konińskiego Klubu Szermierczego w historii Mistrzostw Polski Młodzieżowców (do lat 23). Nasi zawodnicy zgarnęli w stolicy aż pięć medali. W rywalizacji indywidualnej pań bezkonkurencyjna była Sylwia Matuszak, która pokonała w finale Julię Dobińską z Zagłębiowskiego Klubu Szermierczego. Na trzecim stopniu podium stanęła reprezentantka O.Ś. AZS Poznań – Antonina Remlein. W finałowej ósemce walczyła też Marta Geraga z Konińskiego Klubu Szermierczego. Ta zawodniczka uplasowała się na siódmej lokacie. W zawodach panów najlepiej wśród koninian poszło Mateuszowi Godlewskiemu, który stanął na najniższym stopniu podium. Zwyciężył Krzysztof Kaczkowski z Zagłębiowskiego Klubu Szermierczego, a drugi był Mateusz Knez z O.Ś. AZS Poznań. W finałowej ósemce walczyło też trzech innych koninian – Kamil Goździk (5. miejsce), Adrian Dzwoniarski (6. pozycja) i Kewin Chorchowski (8. lokata). Koninianie zdominowali zmagania drużynowe. W turnieju pań nasze szablistki (Sara Ciesielska, Marta Geraga, Sylwia Matuszak i Małgorzata Zawodniak) wygrały w finale 45/41 z Zagłębiowskim Klubem Szermierczym. Dwie pierwsze lokaty zajęli w turnieju drużynowym nasi panowie. Pierwsza drużyna (Kewin Chorchowski, Adrian Dzwoniarski, Mateusz Godlewski i Kamil Goździk) pokonała w finale drugą drużynę (Krystian Borkiewicz, Patryk Jaskulski, Sebastian Korczakowski i Stanisław Świerk) 45/22.