KKF o krok od historycznego sukcesu. Do ligowego mistrzostwa zabrakło jednej bramki

2018-03-25 20:57:34

Remisem 5:5 (3:3) zakończył się dzisiejszy, ostatni w sezonie 2017/2018 mecz Konińskiego Klubu Futsalu Automobile Torino Konin. Nasi drugoligowcy podzielili się punktami z TS Celuloza Kostrzyn nad Odrą. Gdyby wygrali – zajęliby pierwsze miejsce w lidze.

Stałoby się tak, ponieważ swój ostatni mecz przegrała liderująca drużyna Paolo Gorzów Wielkopolski (porażka 2:6 z Credo Futsal Piła). Gdyby KKF zwyciężył u siebie Celulozę, to zrównałby się w tabeli punktami z gorzowianami. Dodatni bilans bramkowy bezpośrednich spotkań po stronie KKF-u dałby naszym zawodnikom pierwszą pozycję na koniec sezonu. Patrząc jednak na całe spotkanie konińskiej drużyny z Celulozą, nie należy narzekać na rezultat, którym się zakończył. Kostrzynianie zdominowali początek meczu. Wynik rywalizacji już w drugiej minucie otworzył Walerij Popruha. Po chwili na 2:0 podwyższył Piotr Majerczyk. W ósmej minucie Patryk Janeczek zagrał ręką we własnym polu karnym. Sędzia wskazał na linię sześciu metrów, a stałego fragmentu gry nie wykorzystał Mateusz Zaborski. Koninianie nawiązali kontakt w 12. minucie, gdy dokładne podanie od Przemysława Skibiszewskiego zamknął na długim słupku Kuba Matuszak. Minutę później do remisu doprowadził Skibiszewski, a po kwadransie gry KKF prowadził 3:2, po bramce Mateusza Mrozińskiego. Do przerwy gola na 3:3 zdobył Marcin Adamczewski. W drugiej połowie kibice czekali na pierwsze trafienie aż dziewięć minut. Wtedy czwartą bramkę dał przyjezdnym Popruha. Po czterech minutach wyrównał Marcin Balalja. W 36. minucie Popruha skompletował hat-tricka. Chwilę potem koninianie wycofali bramkarza i grali z przewagą w ofensywie. To skutkowało kolejnym zagraniem ręką przez jednego z zawodników „Celulozy”. Tym razem rzut karny wykonywał i wykorzystał Łukasz Łajdecki, który ustalił wynik rywalizacji na 5:5. Koninianie zajęli ostatecznie czwarte miejsce w tabeli II ligi (gr. wielkopolsko-lubuska).

KKF Automobile Torino Konin: Jakub Jaskulski, Marcin Wojciechowski – Krystian Andrzejczak, Mateusz Mroziński, Mateusz Zaborski, Marcin Balalja, Kuba Matuszak, Przemysław Skibiszewski, Damian Markiewicz, Łukasz Łajdecki

Celuloza Kostrzyn nad Odrą: Marcin Buliczak – Marcin Adamczewski, Piotr Majerczyk, Valerii Popruha, Dawid Olszewski, Michał Mendelski, Patryk Janeczek