Jobs First

Start przegrywa jedną bramką. Zabrakło precyzji przy ostatnim rzucie karnym

2018-03-18 20:35:14

Tylko jedno trafienie mniej od rywali zanotowali w swym ostatnim meczu ligowym drugoligowi szczypiorniści z naszego miasta. Zawodnicy Startu Konin ulegli na wyjeździe EUCO-UKS Dziewiątka Legnica 21:22 (10:10).

Drużyna z Legnicy doskonale radzi sobie w rundzie rewanżowej. Spora zdobycz punktowa pozwoliła tej ekipie na wydostanie się z dolnej części drugoligowej tabeli. Przed spotkaniem oba zespoły dzieliły zaledwie dwa oczka (Start wyprzedzał Dziewiątkę). Mecz od samego początku był wyrównany, a gra przebiegała w rytmie „punkt na punkt”. Obraz rywalizacji odzwierciedlał wynik do przerwy – 10:10. Podobnie wyglądała druga połowa. W 47. minucie gospodarze wyszli na trzybramkowe prowadzenie – 18:15. Koninianie odrobili stratę. Do remisu po 20 doprowadził w 56. minucie Adrian Franaszek. Później Dziewiątka prowadziła 21:20, a po chwili, za sprawą Tomasza Trojanowskiego, było 21:21. Cztery sekundy przed końcową syreną Start wywalczył rzut karny. Niestety, po stałym fragmencie gry, piłka odbiła się tylko od słupka i z pełnej puli cieszyli się legniczanie. Po tym meczu Start zajmuje dziesiąte miejsce w tabeli dolnośląskiej grupy drugiej ligi. W następnej serii spotkań konińscy szczypiorniści podejmą przed własną publicznością LKS OSiR Komprachcice. To spotkanie zaplanowano na sobotę, 24 marca. Początek – o godz. 18.00.

Start Konin (w nawiasie liczba zdobytych bramek): Jakub Kujawiński, Przemysław Hejna – Adrian Franaszek (5), Łukasz Cieślak (4), Tomasz Trojanowski (4), Marek Salzman (4), Marcel Urbański (2), Adrian Grzelka (1), Kacper Andrzejczak (1), Maciej Roszak, Filip Biniewicz, Jakub Fiedorowicz, Dominik Urbański