Widzew Łódź lepszy w sparingu od Górnika. Łodzianie strzelili naszym pięć bramek

2018-02-22 13:20:13

Porażką 0:5 (0:3) zakończyła się sparingowa potyczka Górnika Konin z Widzewem Łódź. Znana polska drużyna gra obecnie w pierwszej grupie trzeciej ligi. Po rundzie jesiennej Widzew jest wiceliderem. Podopieczni Franciszka Smudy objęli prowadzenie w 12. minucie. Na listę strzelców wpisał się wtedy Robert Dejman. Po pięciu minutach na 2:0 podwyższył Mateusz Michalski, który nie zmarnował rzutu karnego podyktowanego po faulu Michała Marszałka. Do przerwy padł jeszcze jeden gol. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę w konińskiej siatce umieścił Dario Kristo. Swoje szanse mieli też koninianie. Dwa razy z rzutu wolnego na widzewską bramkę przymierzył Taras Jaworski, a po uderzeniu Aleksa Sieradzkiego futbolówka odbiła się od spojenia słupka z poprzeczką łódzkiej bramki. Pierwszy gol po zmianie stron padł w 65. minucie. Zdobył go Bartłomiej Niedziela. Wynik rywalizacji ustalił w doliczonym czasie gry Daniel Mąka. Kolejny sparing czeka Górnika Konin w najbliższą sobotę (24 lutego). O 16.30 „biało-niebiescy” zmierzą się w Wągrowcu z Lubuszaninem Trzcianka.

Skład Górnika Konin podczas sparingu z Widzewem: Dominik Kąkolewski, Bartosz Świderski, Robert Jędras, Dawid Śnieg, Michał Marszałek, Krystian Robak, Taras Jaworski, Sebastian Antas, Piotr Radoszewski, Aleks Sieradzki, Paweł Błaszczak. W drugiej połowie zagrali też: Dawid Kołodziejczak, Szymon Ćwiek, Mateusz Augustyniak, Jakub Matusiak, Mikołaj Karbowy, Mateusz Majer, Krystian Sobieraj i Dawid Przybyszewski