Dobra końcówka sezonu „biało-niebieskich”. Górnik znów wygrywa

2017-11-19 20:02:20

Tydzień temu się przełamali, w miniony weekend znów wygrali. Piłkarze Górnika Konin wywalczyli kolejne trzy punkty. Tym razem pokonali na wyjeździe 4:2 (2:1) Centrę Ostrów Wielkopolski.

Jako pierwsi na prowadzenie, już w 10. minucie, wyszli koninianie. W ostrowskim polu karnym faulowany był Mateusz Majer. Stały fragment na gola zamienił Krystian Sobieraj. W 34. minucie na 2:0 dla Górnika podwyższył Paweł Błaszczak, który wykorzystał prostopadłe podanie Sobieraja. Dwie minuty później gospodarze zdobyli kontaktową bramkę. Do siatki Górnika trafił wtedy Michał Kucharski. Koninianie prowadzili do 77. minuty, gdy po faulu Sebastiana Antasa sędzia zarządził „jedenastkę” dla gospodarzy. Rzut karny wykorzystał Tomasz Adamiak i było 2:2. Końcówka rywalizacji należała jednak do koninian. W 88. min. na 3:2 podwyższył, po strzale z dystansu, Łukasz Wesołowski. W doliczonym czasie gry był jeszcze jeden rzut karny dla Górnika. Tym razem wywalczył go Dawid Przybyszewski, który sam zamienił „jedenastkę” na gola numer cztery. Ostatni mecz ligowy w roku czeka koninian w najbliższą sobotę (25 listopada). Podopieczni trenera Sławomira Suchomskiego zmierzą się na stadionie przy ul. Podwale z „Wierzycą” Pelplin. Początek tej potyczki zaplanowano na godz. 13.00.