Medyk Konin pokonał przed własną publicznością AZS UJ Kraków 5:0 (2:0). Trzy gole zdobyła Paulina Dudek

2017-11-11 17:30:45

Wynik spotkania otworzyła w 12. minucie Sandra Sałata. Po kornerze dwukrotnie uderzała Anna Gawrońska. Za każdym razem górą była Karolina Klabis, która zbijała piłkę przed siebie. Po drugiej interwencji futbolówkę z pola karnego próbowała wybić Olga Sirant. Zrobiła to na tyle niefortunnie, że piłka odbiła się od Sandry Sałaty i wpadła do krakowskiej bramki. W 38. minucie znów błąd popełniła Sirant. Tym razem piłkę zabrała jej Szuppo, która zagrała w kierunku Anny Gawrońskiej. Futbolówka odbiła się w kierunku nadbiegającej Pauliny Dudek, która mocnym strzałem ustaliła wynik pierwszej połowy na 2:0. Jedenaście minut po zmianie stron zagraniem „w uliczkę” do wbiegającej w prawy sektor pola karnego Anny Gawrońskiej popisała się Liliana Kostowa. Kapitan Medyka zauważyła ustawioną w środku „szesnastki” Dudek i do niej zagrała. Druga z wymienionych piłkarek nie miała najmniejszego problemu aby podwyższyć wynik spotkania na 3:0. Kolejny gola padł także za sprawą Dudek. W 67. minucie Weronika Wójcik sfaulowała we własnym polu karnym Nikol Kaletkę. Sędzia wskazała na „wapno”, a pewną egzekutorką „jedenastki” okazała się Paulina Dudek, która w tym momencie skompletowała hat-tricka. Wynik spotkania w 89. minucie ustaliła Liliana Kostowa. Najpierw w uliczkę do Dudek zagrała Sałata. Tę piłkę bramkarka gości wybiła wprost pod nogi Kostowej, która zdecydowawszy się na jeden zwód, umieściła futbolówkę w siatce rywalek.

Medyk Konin: Emily Dolan, Maria Ficzay (’76 Weronika Helińska), Radosława Sławczewa (’90 Anna Maria Zając), Sandra Sałata, Natalia Chudzik, Krystyna Sikora, Klaudia Olejniczak, Nikol Kaletka, Paulina Dudek, Anastazja Szuppo (’46 Liliana Kostowa), Anna Gawrońska (’85 Julia Gawlak-Socka)