Zwycięską bramkę strzeliła zawodniczka, która po meczu została piłkarką Medyka

2017-07-08 22:12:00

Piłkarki Medyka Konin przegrały dziś w meczu sparingowym z United Eagles 0:1 (0:0). Jedynego gola spotkania strzeliła w 68. minucie Brittany Kindzierski, która kilkadziesiąt minut później została… piłkarką Medyka.

Pierwsza połowa była wyrównana. Częściej pod bramką rywalek przebywały koninianki. Mimo tego, to goście byli bliżsi zdobycia gola. Najbliżej była Kindzierski, która po strzale z dystansu odbiła poprzeczkę konińskiej bramki. Po zmianie stron przewagę zyskały piłkarki zza oceanu. W efekcie, w 68. minucie, w sytuacji „sam na sam” znalazła się Brittany Kindzierski. Napastniczka United Eagles przymierzyła celnie na długi słupek, nie dając szans Monice Sowalskiej. Ostatnie kilkanaście minut meczu to dążenie medyczek do wyrównania. W poprzeczkę przymierzyła Liliana Kostowa. Kilkakrotnie przed szansą na zdobycie bramki stawała taż Anastazja Szuppo. Ostatecznie wynik meczu nie uległ zmianie.

Po spotkaniu cztery zawodniczki United Eagles stały się piłkarkami Medyka Konin. Roczne kontrakty z mistrzem Polski podpisały: Brittany Kindzierski, Krystyna Sikora, Amanda Lulek i Cassidee Lynch.