Trzecioligowe derby powiatu dla Górnika. Trzy punkty po golu Groszkowskiego z rzutu karnego

2017-03-12 09:32:13

Górnik Konin pokonał w Kleczewie Sokoła 1:0 (0:0). Faworytami derbowej potyczki byli gospodarze, którzy przed pierwszą wiosenną serią spotkań plasowali się na pozycji lidera. W Kleczewie zabrakło piłkarskich fajerwerków. W pierwszej połowie brakowało akcji ofensywnych. Nie inaczej było po zmianie stron. Dziewięć minut przed końcem Wiktor Patrzykąt sfaulował we własnym polu karnym Aleksa Sieradzkiego. Sędzia wskazał na „wapno”, a jedenastkę na gola zamienił Jakub Groszkowski. Wynik rywalizacji nie uległ już zmianie. Po tym meczu piłkarze z Konina awansowali na czternaste miejsce. Kleczewianie zaś spadli z pozycji lidera na trzecią lokatę.