Remedia

Sport

Sporo emocji, ale bez horroru w końcówce. Start Konin wygrywa z Liderem Swarzędz

2017-02-11 22:41:49

Trzecie zwycięstwo z rzędu zanotowali dziś drugoligowi szczypiorniści Startu Konin. Zawodnicy trenera Marka Salzmana pokonali we własnej hali Lidera Swarzędz 31:27 (14:14).

Przez zdecydowaną większość mecz jego rezultat oscylował w okolicach remisu. To, że obie drużyny prezentują zbliżony poziom świadczy chociażby układ w tabeli. Przed minioną serią spotkań Start był szósty w zestawieniu. Lider Swarzędz – siódmy. Początek dzisiejszego starcia należał do gości, którzy po kilku minutach prowadzili 4:1. Koninianie szybko odrobili stratę i po chwili było 6:6. Walka w rytmie „punkt za punkt” trwała do 52. minuty. W drugiej części rywalizacji Start zrezygnował z akcji kombinacyjnych. Piłkę w bramce rywala konińscy szczypiorniści umieszczali prostymi sposobami. Głównie po rzutach z dystansu (w tym rzutach z biodra) na listę strzelców wpisywali się co rusz Adrian Franaszek i Bartosz Glinkowski. W kolejnej serii spotkań Start zagra na wyjeździe z EUCO-UKS Dziewiątka Legnica.