Sport

„Górnik” Konin po pierwszym sparingu. Drugoligowiec lepszy o trzy trafienia

2017-01-30 09:49:11

Z drugoligowcem zmierzyli się towarzysko podczas ostatniego weekendu piłkarze „Górnika” Konin. W stolicy Wielkopolski podopieczni trenera Czesława Owczarka ulegli „Warcie” 1:4 (2:1).

Lepiej w spotkanie weszli „biało-niebiescy”. „Górnik” objął prowadzenie po wykorzystanym przez Jakuba Groszkowskiego rzucie karnym. Warcianie wyrównali w 34. minucie za sprawą Wojciecha Onsorge, który także nie spudłował z „jedenastki”. Po dwóch minutach „zieloni” byli na prowadzeniu po strzale Adriana Laskowskiego. Po zmianie stron gospodarze cieszyli się jeszcze z dwóch goli. W 62. minucie piłkę do własnej siatki skierował piłkę Mateusz Majewski. Wynik rywalizacji, na trzy minuty przed upływem regulaminowego czasu gry, na 4:1 ustalił Łukasz Spławski, któremu asystował Dominik Chromiński. Od poniedziałku (30 stycznia) piłkarze „Górnika” Konin przebywają na sześciodniowym obozie przygotowawczym w Uniejowie. Tam czeka ich w środę (1 lutego) sparing z „Termami” Uniejów (początek o godz. 18.30).