Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
wierzbinek

Sport

Godlewski znów pierwszy. Dwa medale koninian w Pucharze Polski seniorów

2017-01-23 10:08:10
Godlewski znów pierwszy. Dwa medale koninian w Pucharze Polski seniorów

Kolejny medal Pucharu Polski ma na swoim koncie Mateusz Godlewski. Tym razem stanął na pierwszym stopniu rywalizacji III Pucharu Polski Seniorów.

Przed tygodniem utalentowany koninianin cieszył się ze srebrnego krążka w Sosnowcu, gdzie rywalizowali juniorzy. Teraz nie miał sobie równych na konińskich planszach. Godlewski zdominował męską rywalizację rozegranego w konińskim pawilonie szermierczym III Pucharu Polski Seniorów. W ćwierćfinale nasz zawodnik pokonał Jakuba Ocińskiego (AZS AWF Katowice) 15/12, w półfinale Krzysztofa Kaczkowskiego (Zagłębiowski Klub Szermierczy) 15/10. W walce o złoto koninianin okazał się lepszy o jedno trafienie od Karola Lademanna. Na podium rywalizację ukończył też Damian Dzwoniarski, który cieszył się z brązowego medalu. W ćwierćfinale Dzwoniarski pokonał 15/8 Adriana Stanisławskiego (także KKSz). W półfinale nasz reprezentant uległ Karolowi Lademannowi 11/15. Niestety, w ślady swych kolegów nie poszły panie. Żadna z koninianek nie weszła do turniejowej „ósemki”. Najlepiej poszło Sylwii Matuszak, która ukończyła rywalizację na dziewiątej lokacie. Kolejne szermiercze emocje w Koninie – już w najbliższą sobotę. 28 stycznia w hali sportowej przy ul. Dworcowej 2a odbędzie się III Pucharu Polski Juniorów Młodszych. Początek o godz. 11.00.

Mateusz Krzesiński


Podziel się

Sonda

Czy rozpocząłeś już prace na działce, w ogródku lub na balkonie?
Tak
Nie
Dopiero kupuję nasiona i sadzonki
Nie mam na to czasu
Jest jeszcze za wcześnie
Mam już wszystko uporządkowane
)

Jesteśmy na: